Kraina Rawki

Ryzyko

Nawigacja

Tre��

Ryzyko

Nie przewidujemy oprócz przypadków losowych wystąpienia większych zagrożeń w realizacji projektu. Wynika to ze charakteru ustawowej działalności samorządu gminnego, który realizując swoje zadania potrzebuje partnerów wśród tak przedsiębiorców, jak i organizacji pozarządowych. Samorządy zaangażowanych w realizację projektu gmin widzą w LGD przyszłego ważnego partnera w rozwiązywaniu problemów rozwoju obszaru objętego projektem i bezpośredniego czy pośredniego realizatora wielu ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć.

Analizując ryzyko związane z osiąganiem założonych celów projektu należy zwrócić uwagę że:

  1. Samorząd dysponuje aktualną bazą danych adresowych wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych działających na terenie gmin, co pozwoli na szybkie i bez problemów przekazywanie informacji.
  2. Znajomość lokalnego środowiska pozwoli na odpowiednie dobranie miejsc i czasu spotkań, szkoleń i warsztatów, aby maksymalnie ułatwić dostęp do nich wszystkim zainteresowanym zmniejszając obawy związane z naborem uczestników z powodu braku czasu na udział w realizowanych działaniach. Zapewnienie wyposażenia ułatwi pracę wykładowców poprzez zapewnienie im urządzeń technicznych i multimedialnych.
  3. Istnieją jednakże uzasadnione obawy, że spora cześć szczególnie rolników, a także osób zagrożonych wykluczeniem, nie zgłosi swojej gotowości udziału w szkoleniach co wynika ze złych doświadczeń z uczestnictwa we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez różne instytucje i organizacje, z których nie wynieśli oczekiwanej wiedzy, czy nie dały one oczekiwanych przez uczestników rezultatów. Jednakże, aby temu zapobiec, jak również by informacja o szkoleniach i warsztatach dotarła bezpośrednio do zainteresowanych mieszkańców, organizacji i przedsiębiorców, osoby zaangażowane w realizację projektu rozpropagują wśród nich cele, idee i zakres realizowanych zadań. Informacja o szkoleniach i warsztatach dotrze także bezpośrednio do zainteresowanych poprzez współpracę z mediami, przedsiębiorcami, sołtysami, kołami gospodyń, strażami pożarnymi i innymi organizacjami pozarządowymi.
  4. Dobór osób realizujących poszczególne zadania w sposób właściwy pod względem merytorycznym i metodycznym, dobra informacja i promocja projektu wśród mieszkańców gmin nim objętych, powinna zachęcić do udziału w realizowanych zadaniach i pozwolić uzyskać satysfakcjonujące efekty wynikające z jego celów.

  • autor: K.Nowicki

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Galeria

Konkurs plastyczny - 'Moja Gmina za 30 lat'

Wersje językowe

Dodatkowa treść

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020

Stopka

Copyright © LGD "Kraina Rawki"
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” dla poddziałania “Wsparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
W latach 2007-2013 projekt był współfinansowany ze środków UE w ramach Osi 4 LEADER, działanie 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.
W latach 2004-2006 projekt był finansowany w ramach SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich". Priorytet II. Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. Działanie 2.7. Pilotażowy Program Leader+.

Odwiedziło nas: 3583

Ostatnia aktualizacja: 2005-12-15

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.